مزایا و معایب فریلنسر

مزایا و معایب فریلنسر چیست؟

مزایا فریلنسر و معایب این شغل

مزایای فریلنسر جدال بین شغل های تمام وقت و فریلنسینگ را می توان به مزایا و معایب آزادکاری تشبیه کرد و هر مزیت این دارد آن یکی برعکس آن را دارد و نمی توان آن را عیب نامید و مزیت یکی ممکن است عیب آن یکی باشد و این سوال که کار به صورت فریلنسری مناسب است یا به صورت کارمندی و تمام وقت سوالی است که درباره آن بحث می کنیم :

پروژه‌های زیادی هستند که حضور طراح در شرکت برای انجام آنها لازم نیست و کارفرما ها برای کاهش هزینه ها و استخدام نیرو این کار ها را برون سپاری می کنند و به طراحان فریلنسر بسپارند. از طرف دیگر طراحان، کار فریلنس را روشی برای رهایی از محدودیت‌های زمانی و مکانی می‌دانند و دقیقا مزیت فریلنسینگ همین است که برای دیگران کار می کنید اما برای خودتان .

مهم ترین مزایای فریلنسر برای یک شغل خوب و مقایسه آزادکاری و کارمندی باید هرکدام را از چند نظر مورد بررسی قرار داد: تجربه، مسیر شغلی، بودجه، انعطاف، ثبات، مزایا و زندگی خانوادگی.درآمد مستمر و امتیازات می‌توانید آنها را بر اساس اولویت خود در نظر بگیرید و با هم مقایسه کنید.

در فریلنسینگ شما تمام کار ها در دست خودتان است به مرخصی بروید ، قیمت بدهید ، ساعات کاری را تعیین کنید و… از مزیت های این شغل است اما جذب کارفرما و رقابت با رقبا از دیگر مشکلات و معضلات این شغل محسوب می شود.

 

مزایای و معایب فریلنسر

مزایای و معایب فریلنسر

چگونه یک فریلنسر موفق باشیم؟

فریلنسر بودن یعنی دست برداشت از رفت‌ وآمدهای مداوم به سر کار و این شغل برای افرادی که از رفت و آمد و خستگی های ناشی از عاصی شده اند مناسب است و اولین قدم برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق استفاده از زمانی است که دیگران در همین رفت و آمد ها از دست می دهند، شبیه به یک رویاست که وقتی کارمندان در ترافیک رفتن به محل کار و یا برگشت به خانه هستند شما بدون هیچگونه استرس می توانید از این زمان هم برای کار کردن پول دربیاورید. شاید این سوال پیش بیاید مگر شغل تمام وقت چه ایرادی دارد؟ مطمئناً داشتن شغل تمام وقت هیچ ایرادی ندارد، اما انسان مدرن خواسته‌ها و نیازهای جدیدی دارد. دیجیتالی شدن جهان پیرامون‌مان هم سبب شده تا این خواسته‌ها شکلی جدید به خود بگیرند. امروزه، بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان هم برای کاهش هزینه‌های خود از دورکاری و فریلنسینگ استقبال می‌کنند و این موضوع تایید کننده این است که افراد موفق در خانه مشغول کار هستند ، پس تمام تلاشتان را برای جذب کارفرما به کار ببرید.

اشتباهاتی که نباید یک فریلنسر مرتکب شود؟

درست است که فریلنسری یا آزادکاری ، آزادی ها و مزیت های مختص خود را دارد

اما راهش چندان هم هموار و آسان نیست و در این مسیر احتمال اینکه یک فریلنسر تازه کار اشتباهاتی مرتکب شود که روی حرفه اش تاثیر بسیار بدی بگذارد وچود دارد و باید برای شروع کار حواستان را کاملا جمع کنید. اگر نکاتی که در ادامه به شما می گوییم را رعایت کنید ، دچار مشکل نخواهید شد:

کارفرمایانی که خرج نمی کنند می تواند از مزایای فریلنسر و یا معایب این شغل باشد

این مورد متاسفانه ممکن است کمی بیش از حد پیش بیاید و کمی تاسف بار است و برای فریلنسر ها بسیار متداول است، کارفرمایانی که برای پرداخت پولی که قرار بود بپردازند تاخیر می کنند و برنامه از پیش تعیین شده شما را به هم می ریزند. اگر از یک فریلنسر ها در مورد چنین مشکلاتی بپرسید و او نیز قطعا به حداقل یک یا دو مورد را به شما خواهد گفت که با کارفرما دچار مشکل شده باشند. در مجموع اینکه کارفرما بگوید « هر زمان که پول به دستمان برسد هزینه پروژه را به شما می دهیم. » یا بهانه هایی از این قبیل نشانه خوبی برای یک فریلنسر نیست ، اما راه حل این مشکل این است که پرداخت ها را به صورت قراردادی تنظیم کنید مثلا پرداخت  %50 در ابتدا و 50 درصد پس از اتمام کار گزینه مناسبی برای توافق بر سر کار است.

از موفقیت پروژه های قبلی به خود مغرور نشوید

قطعا اگر فریلنسر تازه کار به خوبی پروژه های محول شده به خود را انجام دهد و کارفرمای خود را راضی کند بعد از مدتی با پیشنهادات زیادی از کارفرمایان دیگر مواجه شود، این پیشنهادات کاری که خوشحال کننده به نظر می رسند ولی قبول کردن تمام آنها که از توان یک فریلنسر خارج باشد اشتباه دیگر است که یک فریلنسر ممکن است دچار آن شود و در نهایت به این نتیجه برسد که نمی تواند برخی از پروژه ها را در زمان مقرر و با کیفیت مطلوب به پایان برساند واین یعنی از دست کارفرمایان و عدم اعتماد مشتریان به شما پس حتما در طول زمان فعالیت خود به عنوان یک فریلنسر، به دقت بررسی کنید که بر اساس تجربه خود برای هر پروژه به چقدر وقت نیاز دارید و زمان بندی دقیقی را انجام دهید تا در زمان تحویل و کیفیت کار به مشکل برنخورید این کار باعث می شود که بدانید هر پروژه به طور تقریبی به چه میزان کار و زمان نیاز دارد. علاوه بر این خوب است که با دیگر فریلنسرها که قابل اطمینان باشند در ارتباط باشید که اگر کارتان بیش از حد زیاد شد بتوانید بخشی از کار را هم به دوست فریلنسر خود بسپارید و از مزایای گروهی کار کردن هم همین است.

مزایای و معایب فریلنسر

مزایای و معایب فریلنسر

 مزایای فریلنسر و معایب آن چیست؟

فریلنسر شخصی است که به واسطه مهارت های تخصصی خود و بدون نیاز وابستگی به شرکت، سازمان و یا کسب و کار دیگری، حرفه و تخصص خود را به صورت جداگانه و فردی برای دیگران و یا مجموعه‌های مختلف مانند همان کارخانجات و مشاغل دیگر انجام می‌دهد و با توجه به تخصصی که حیطه ی کاری خود و یا نیاز مجموعه‌ها دارند می تواند هر زمان که بخواهد کارفرمای خود را عوض می‌کند ، وحتی همزمان می تواند چنیدن کارفرما داشته باشد. معرفی تخصص یک فریلنسر می تواند توسط شرکت ها و یا مجموعه های دیگر و یا از طریق انجمن ها و وب سایت ها به اشخاص دیگر که نیازمند حرفه مورد نظر هستند معرفی گردد. اگر در این مقاله با ما همراه باشید تمام جزئیات و مزایا و معایب فریلنسر را به شما خواهیم گفت.

مزایای فریلنسر با توجه به حرفه و تخصص یک فریلنسر او می‌تواند به صورت تمام وقت و یا پاره وقت برای خود کار داشته باشد و در هرجا که قرار گرفته باشد و یا در هر زمانی کار خود را انجام دهد.

مزایای و معایب فریلنسر

مزایای و معایب فریلنسر

 

1 دیدگاه برای این مطلب

  1. ساسان

    بسیار عالی بود

    پاسخ

نظر